ALEXANDRU LASCU: Agregat lexico-uman

Subsemnatul, din clasa a X-a C, sub coordonarea profesorului de Limba şi literatura română Alexandru Popoviciu, vă invit la prima ediţie din noul an şcolar a Clubului de Literatură Aplicată şi Artă a Comunicării, „Ratio et Sensus”.

ratio et sensus_3

Ratio et Sensus. Foto: Alex Lascu

Vineri, 28 septembrie, ora 16:00, în sala clasei XI A, deschidem din nou porţile clubului nostru pentru toţi cei care sunt pasionaţi de literatură şi de arta scrisului. Alăturaţi-vă clubului nostrum pentru a descoperi tainele literaturii şi a vă dezvolta ochiul de critic, discutând subiecte variate din literatură şi artă.

Alături de noi vom avea ca invitat un scriitor contemporan foarte important.

Ratio et Sensus_the beginning

Ratio et Sensus. Foto: Alex Lascu

Aşteptăm toţi liceenii pasionaţi care vor să se înscrie şi vor să ducă mai departe torţa literaturii şi creaţiei! Facem apel în special la scriitori, pentru a le afla creaţiile şi a-I sprijini pe mai departe.

Rămâneţi pe fază pe LOGO paper!

ALEXANDRU LASCU

alex lascu

ALEXANDRU LASCU

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: