RUBEN NISTOR & RAUL CHIRILĂ: Cărți pentru toți în hol la Ghibu

carte01

ADRIAN VESA Foto: Raul Chirilă

Începând de azi și până mâine la ora 14:00, în holul liceului nostru, în fața sălii festive, este amenajat un stand de carte. Pentru a afla detalii, i-am luat câteva declarații domnului Adrian Vesa, care este reprezentant zonal al editurii Nomina și Nominatrix.

carte 04

Foto: Raul Chirilă

Prezența dânsului in aceste zile aici se explică prin faptul ca in centrul orașului a inceput Târgul de Carte Gaudeamus; editurile mai sus menționate au şi ele un stand la Gaudeamus şi s-au hotărât sa vina și la Ghibu, după ce au primit acceptul direcțiunii.

Cărtile se adresează tuturor claselor, de la ciclul primar până la liceu – sunt cărți de matematică, limba romană, limbi străine și cărți pentru educație plastică. Preturile se situează între 9 și 30 de lei.

Domnul Vesa ne-a dat o veste minunată: la sfârșitul activității, editura va face o donație de carte pentru biblioteca liceului nostru.

carte 02

Foto: Raul Chirilă

Mulțumim domnului Vesa și editurii Nomina pentru darul generos.

Vizitați și cumpărați de la standul editurii Nomina!

RUBEN NISTOR, RAUL CHIRILĂ

raul-chirila-si-ruben-nistor

RAUL CHIRILĂ şi RUBEN NISTOR

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: