CARMINA NEGRUŢ & NATALIA PĂTCAŞ: Ploaie de goluri

În data de 31 martie, echipa de fotbal fete a liceului nostru a participat la Cupa Coca-Cola, desfasurata in incinta Liceului Traian Vuia. Fetele noastre au jucat doua meciuri. Primul meci l-au jucat impotriva fetelor de la Liceul Mihai Viteazul, iar cel de-al doilea meci l-au disputat impotriva echipei de fotbal a Liceului Sacuieni.

image001

Fetele noastre au inceput meciul impotriva echipei Viteazu cam timide, dupa nici 5 minute de joc au fost conduse cu 2-0, dar nu s-au dat batute si au egalat, iar dupa aceea s-au distantat, in final rezultatul fiind 10-4 in favoarea noastra.

Impotriva echipei din Sacueni, fetele n-au intampinat nicio problema, castigand detasat cu scorul de 5-0.

image002

Astfel, fetele s-au clasat pe locul I, fiind urmate de echipa Liceului Mihai Viteazul, iar locul al treilea a fost ocupat de echipa din Sacueni.

Echipa noastra s-a calificat mai departe, urmand ca in data de 20 aprilie sa joace impotriva castigatoarei meciului dintre Alesd si Bratca.

Adelina Crişan, căpitanul echipei, a binevoit şi ne-a acordat un interviu.

image003

Adelina Crişan

REPORTERI: Ce parere ai despre aceste meciuri?

ADELINA: Au fost meciuri destul de grele, insa am reusit sa castigam. Victoriile au fost meritate, am muncit mult pentru ele.

REPORTERI: Cum ai motivat echipa dupa ce ati fost conduse cu 2-0?

ADELINA: Nu ne-am demoralizat si am reusit sa incheiem prima repriza la egalitate. In pauza am vorbit cu fetele, le-am incurajat, am inceput totul de la zero si asa am reusit sa castigam meciul cu un avantaj consistent.

REPORTERI: Cate goluri ai inscris?

ADELINA: Am inscris patru goluri.

REPORTERI: Dupa parerea ta, aveti sanse sa castigati etapa urmatoare?

ADELINA: Da, avem sanse mari sa castigam. Trebuie sa ne dam silinta sa facem o treaba buna pe teren, iar cu multa ambitie si daruire, consider ca totul este posibil.

Noi le dorim fetelor mult succes pe mai departe si le tinem pumnii pentru urmatorul meci!