SZABO PAULA: Ioana Borodan candidează la vicepreşedinţie

Ioana Borodan, elevă în clasa a X-a C, candidează la funcţia de vicepreşedinte în cadrul Consiliului Elevilor liceului nostru. Cu această ocazie, aceasta a fost de acord să ne răspundă la câteva întrebări. 

Ioana B, sf Facebook

IOANA BORODAN

REPORTER: De ce crezi că ai fi potrivită pentru această funcţie?

IOANA: Deoarece în primul meu an de liceu m-am implicat într-o mulţime de proiecte de voluntariat în care am învăţat lucruri despre leadership şi chiar am avut ocazia să organizez evenimente culturale. În acelaşi timp, în această perioada am început să cochetez cu ideea de muncă în echipă, iar în cadrul consiliului suntem cu toţii o echipă unită, ale cărei rezultate dorim să vă avantajeze pe voi.

 

REPORTER: Care este scopul tău ca  posibil vicepreşedinte?

Ioana: Scopul meu este de a vă apăra interesele şi de a promova liceul nostru. De asemenea, prin intermediul unor proiecte sau evenimente, am putea contribui la îmbunătăţirea resurselor financiare ale şcolii. Prioritatea mea este de a pune interesele voastre pe primul loc!

 

REPORTER: Ce poţi să ne spui despre tine?

Ioana: Mă consider o persoană responsabilă şi perseverentă şi totodată sunt o fire comunicativă. Cat despre activităţile mele extraşcolare, fac canto de la varsta de 5 ani şi practic dans modern.

Îi mulţumim Ioanei pentru interviul acordat. Alegerile vor avea loc luni, în data de 15 octombrie 2019.

Haideţi s-o susţinem împreună pe Ioana!

SZABO PAULA szabopaula12@gmail.com

SZABO PAULA

SZABO PAULA

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: