ALEXANDRU TOADER: Ghibu are cel mai bun debater din România

In zilele de 10-12 mai 2016,  trei elevi de la liceul nostru – Narcisa Dărăban din a X-a D, Ionuț Tripon din a IX-a C si Bogdan Balota din a XI-a C  – au participat la un concurs național de dezbateri. Participarea a fost de excepție,  ei întorcându-se cu locul trei. Echipa de la Ghibu este antrenata de doamna profesoara Sandor Lilla.

echipa

Dupa o conversație cu Narcisa, am aflat ca ea a câștigat premiul pentru cel mai bun vorbitor din cei 108 elevi participanti.

Pe echipe, cei trei reprezentanți ai liceului nostru  au luat locul trei pe țara. Pe primul loc a fost Colegiul Național  Sfântul Sava din București, locul doi a fost ocupat de  Colegiul National Emanuil Gojdu și locul trei a fost ocupat de două licee: liceul nostru, Onisifor  Ghibu, și  un liceu din Suceava.

Ei se pregătesc pentru un următor concurs, care va avea loc la Brașov.

ALEXANDRU TOADER

alexandru todor

ALEXANDRU TOADER

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: