Întâlnirea Asociaţiei Victimelor Accidentelor Rutiere

Asociatia Victimelor Accidentelor Rutiere a sustinut luni, 5 martie 2012, la orele 16:00, o sedinta unde au participat elevi si profesori din fiecare scoala a orasului nostru. Printre invitati s-au aflat un avocat, seful politiei rutiere Oradea dar si fondatoarea asociatiei. Fiind un eveniment important pentru elevi, cei din scoala noastra, alaturi de prof. Camelia Timofte, au fost si ei prezenti la sedinta, tinuta la Prefectura din Oradea.

Pentru inceput fondatoarea ascotiei ne-a explicat scopurile asociatiei, iar seful politiei ne-a aratat niste grafice care ar trebui sa ne puna niste semne de intrebare serioase. Printre cei prezenti s-au numarat si parintii a doua gemene, una dintre ele fiind ucisa intr-un accident de masina.  Fiind un caz foarte dramatic, aceasta doamna ne-a impresionat pe toti. Prof. Timofte a spus: „Personal, cel mai mult m-a impresionat mama gemenelor“ .

FLAVIU ALBUŢ

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: