BOGDAN: Speranțe la promovare pentru FC Bihor

Echipa de fotbal a orasului nostru, FC Bihor Oradea, are o jumătate extrem de buna de campionat, acestia fiind pe locul 1, la 2 puncte in fața lui Gloria Bistriţa.

FC Bihor a câştigat in acest sezon in fata lui Lotus Baile Felix de doua ori, Zalau, Sighetu Marmatiei, CFR Cluj 2, Simleu Silvaniei si Victoria Carei. Au facut un singur egal cu Gloria Bistrita si au pierdut in fata celor de la Satu Mare si Minerul Ocna Dej.

Foto: BOGDAN PETRICĂU

FC Bihor are unul dintre cele mai tinere loturi din liga a treia, seria 10, iar cu toate acestea echipa noastra tot este pe primul loc si au prima sansa la promovarea in liga a doua.

Florin Farcas, antrenorul echipei, a fost intrebat despre obiectivul echipei din acest sezon si raspunsul acestuia a fost: „Dorinţa tuturor şi a noastră în primul rând este ca FC Bihor să fie echipa care să bată la porţile promovării. Tot orasul crede ca FC Bihor poate promova si le este alaturi”.

BOGDAN PETRICĂU

BOGDAN PETRICĂU

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: