Colindătorii de la Ghibu din nou pe podium!

Marţi, 11 decembrie, un grup de elevi de la liceul nostru, coordonaţi de profesorii Rodica Marian, Emanuela Ţăran şi Călin Perţe, au participat la cea de-a XIV-a ediţie a Festivalului de colinde Noi umblăm a colinda.

colind

Foto: prof. Emanuela Taran

Colindătorii de la Ghibu au o îndelungatăt radiţie de participare la acest eveniment, situându-se de fiecare dată pe podium. Reamintim faptul că anul trecut echipajul liceului nostru s-a clasat pelocul al III-lea în cadrul acestui festival de colinde.

Evenimentul a debutat cu parade portului popular bihorean, paradă ce a avut loc pe străzile oraşului nostru. Mai apoi, cele 35 de echipaje concurente s-au îndreptat spre central comercial ERA Shopping Park pentru a-şi susţine fiecare momentul artistic.

Dacă doriţi să aflaţi mai multe detalii legate de modul în care s-a desfăşurat acest festival, atunci rămâneţi cu ochii pe LOGO Paper! În cel mai scurt timp vom reveni cu informaţii.

MARIA PAŞCALĂU

MARIA PASCALAU

MARIA PAȘCALĂU

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: