GAL & ERDELI: În Top Ten la atletism. Plus VIDEO

El este Alex Hebriştean, în vârstă de 17 ani, elev în clasa a XI-a la Liceul Teoretic Aurel Lazar din Oradea. Acesta face atletism de aproximativ patru ani.

selfie Alex

ALEX HEBRIŞTEAN

Momentul in care toate au pornit mai serios a fost in clasa a VII-a, cand Alex a participat la un cros si a obtinut primul loc, de atunci incepand sa practice atletismul.

El este coordonat de antrenorul Lazlo Beniamin, iar antrenamentele le face la Liceul Sportiv din Oradea sau in sala Universitatii, daca vremea de afara nu ii permite.

Acesta are in jur de cinci – şase antrenamente pe saptamana, fiecare antrenament variaza intre o ora şi jumătate si doua ore.

(Alex Hebriştean)

Recent acesta a fost intr-un cantonament la Arieseni, unde a pus accent pe pregatirea fizica si mobilitate.

Pe parcursul acestor patru ani, acesta a obtinut diferite medalii, cupe si diplome la diferite concursuri.

Acesta a fost locul 1 pe judetul Bihor si locul 4 pe tara in anul precedent. Alex spera ca va putea sa se mentina in top 10 si anul acesta.

Mai jos puteţi urmări un montaj video cu Alex la antrenamente şi concursuri.