MARIA PAŞCALĂU: Ghibu din nou câştigător!

Ţinem să vă anunţăm că liceul nostru a câştigat din nou proiectul de mobilitate Erasmus+. Proiectul câştigat se intitulează „Eurocompetenţe pentru şanse sporite de competitivitate şi o carieră de succes”.

În anul 2017, 32 de elevi ai Liceului Onisifor Ghibu de la specializarea matematică-informatică, intensive informatică, au avut oportunitatea de a învăţa despre realizarea paginilor web la firme din Portugalia, Barcelos, şi Spania, Granada.

Odată cu câştigarea acestui nou proiect, alţi 32 de elevi care în anul şcolar 2017-2018 au absolvit clasa a X-a sau clasa a IX-a, de la aceeaşi specializare, vor avea oportunitatea de a învăţa despre realizarea aplicaţiilor de tip gaming la firme de profil din Portugalia, Barcelos, şi Cipru, Paphos. Elevii vor fi repartizaţi pe două fluxuri, câte 16 pe fiecare flux.

Stagiile internaţionale de pregătire vor fi de două săptămâni în fiecare din cele două ţări, în decursul anilor şcolari 2018-2019, respectiv 2019-2020.

04

Directorul Liceului Onisifor Ghibu Oradea, prof. Iulius Timar. Foto: arhiva LOGOPAPER

Aceste informaţii ne-au fost oferite de dl director al Liceului Onisifor Ghibu, prof. Iulius Timar.

Cu această ocazie, le dorim mult succes elevilor care vor lua parte la acest proiect şi să aducă mândrie liceului nostru.

MARIA PAŞCALĂU

maria pascalau

MARIA PAŞCALĂU

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: