Nume: Adrian Rotescu. Vârsta: 22 de ani. Studii: a terminat Liceul Pedagogic și Facultatea de Educaţie Fizică și Sport. Practică modellingul de doi ani. Nu aparține de nicio agenție.

Adrian Rotescu
O cunoștința l-a recomandat unui magazin, care a inceput sa colaboreze cu el. Părinții lui sunt fericiți pentru tot ce îl face pe el fericit. Prima lui prezentare a avut loc in Timișoara la un târg de nunți. Cel mai interesant photoshooting a avut loc la Arad, in diferite locuri istorice. Pentru a fi model in Romania trebuie îndeplinești criteriile de înălțime și de a avea un aspect plăcut. Cea mai buna parte a acestui job este aceea de cunoaștere și experimentare. Se simte motivat pentru a ajunge și mai departe. Sfat: ia lucrurile pas cu pas și nu sări peste etape, pune suflet în ce faci și nu te da bătut.
REPORTERI: Se poate trăi bine din modelling in Romania?
ADRIAN: Părerea mea este ca in momentul actual in România nu poti duce un trai bun din modeling.
REPORTERI: Care este cea mai buna parte a meseriei de model?
ADRIAN: Din punctul meu de vedere, cea mai buna parte a meseriei de model este aceea de a cunoaște, a descoperi lucruri, locuri și oameni noi.
REPORTERI: Cine castiga mai bine din modeling in Romania, baietii sau fetele?
ADRIAN: Genul feminin are o pondere mai mare in ceea ce privește câștigul in modeling la noi in țara-
REPORTERI: Care sunt conditiile pe care trebuie sa le intrunesti ca sa devii model in Romania?
ADRIAN: Conditiile principale sunt înălțimea necesară și un aspect fizic plăcut.
REPORTER: Cum ai reușit sa fii fotomodel?
ADRIAN: Când îți dorești ceva cu adevărat, nu te dai bătut niciodată, la fel am facut și eu.
REPORTER: De ce ai vrut sa fii fotomodel?
ADRIAN: Deoarece este un sentiment care pe mine mă face sa mă simt împlinit.
REPORTER: Sunt designerii de la noi generosi? Pe langa remuneratia in bani, va fac cadou produse?
ADRIAN: La momentul actual eu am colaborat cu designeri care care ne-au oferit doar remuneraţie in bani.
REPORTER: Din punctul tau de vedere, care este diferenta dintre industria de modelling de la noi si cea de afara?
ADRIAN: Este o diferența vizibilă, țara noastră este o țara mică, dar cu un potențial mare in ceea ce priveste lumea modei.
REPORTER: Care poate fi punctul culminant in cariera de model Care este telul pe care si-l propune un model?
ADRIAN: Telul meu este acela de a munci cât mai mult și de a-mi clădi un drum spre un viitor cât mai bun .
REPORTER: Ce parere ai despre toate fetele propulsate in cariera de model fara a avea trasaturile fizice necesare?
ADRIAN: Fiecare are șansa lui in viață.
REPORTER: Care este cel mai mare beneficiu pe care ti l-a adus acest job?
ADRIAN: Sentimentul de împlinire pentru ca faci ceea ce îți place.
Foto: arhiva personală Adrian Rotescu










