BOGDAN BONDAR & GABRIEL GÂRDAN: ANAF le face viața grea elevilor

În data de 24 a lunii martie a fost închisă de către ANAF Patiseria Ștef, locul preferat de unde își cumpara mâncare elevii liceului nostru de când cu noile reguli.

Dacă până acum puteau fi observați elevi ieșind din patiserie cu plase de mâncare în pauzele de masă, acum incinta fostei patiserii este goală, doar un afiș în care se justifică faptul că patiseria a fost închisă pentru neemiterea de bouri fiscale ține locul atmosferei fericite si a mirosului plăcut pe care-l avea același loc până în data de 23.

Probabil cel mai mult îi vor duce dorul acestei patiserii elevii liceului nostru, al căror apetit nu pare să fie la fel de mulțumit cu produsele patiseriei Dorbob, care nu este la fel de aglomerată în pauzele de masă precum era Patiseria Ștef înainte.

R.I.P. Patiseria Ștef, nu va mai fi niciodată una ca tine.

BOGDAN BONDAR, GABRIEL GÂRDAN

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: