Mereu aici pentru elevi

Mă numesc Alexandru Cipleu, am 17 ani și sunt elev în clasa a XI-a D, profilul Științe ale Naturii. Sunt o persoană implicată și sociabilă, căreia îi place să fie de folos și să-i ajute pe ceilalți și candidez pentru funcția de vicepreședinte în cadrul Consiliului Școlar al Elevilor Colegiului Național Onisifor Ghibu Oradea fiindcă doresc să devin vocea voastră.

O voce care să vă reprezinte pe toți elevii colegiului nostru și care să fie atentă la nevoile fiecăruia.

După cum bine știți, atât colegiul nostru, cât și Consiliul Elevilor au progresat semnificativ în ultimii ani. Vreau să fac parte din acest progres și de la an la an să obținem cât mai multe rezultate demne de colegiul nostru.

ALEXANDRU CIPLEU

Consider că o să fiu un vicepreședinte competent, deoarece sunt o persoană devotată, ambițioasă, organizată și cooperantă. Aceste calități sunt datorate activităților extracuriculare la care iau parte, fiind voluntar în cadrul Kiwanis Key Club Onisifor Ghibu, LEO Black Eagle Oradea și membru al Clubului de Dezbateri al colegiului nostru. Toate acestea m-au dezvoltat ca persoană, ajutându-mă să devin cine sunt astăzi.

Pe parcursul mandatului meu, doresc să organizez mai multe evenimente și să îi determin pe toți elevii să interacționeze mai mult unii cu alții, deoarece, în cazul multora, pandemia și-a pus amprenta.

De asemenea doresc să promovez cât mai mult Colegiul și Consiliul Elevilor, dar, desigur, obiectivul principal va fi întotdeauna să vă apăr interesele și să fiu mereu acolo pentru fiecare dintre voi.

Sper că v-am câștigat încrederea și că pot conta pe votul vostru.

ALEXANDRU CIPLEU

One comment

  1. Te felicit pentru ceea ce ți-ai propus și unde ai ajuns,cu siguranță vei ajunge și mai departe Dumnezeu sati ajute și să te îndrume pe calea cea dreaptă, succes mai departe

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: