Am reușit să o convingem pe Torj Mihaela, elevă a liceului nostru Onisifor Ghibu, ea fiind clasa a VIII a A, practicând volei cu multă pasiune.

Mihaela Torj alaturi de premiul 1 la nationala olimpiadei sportului scolar si premiul special : ” Cel mai tehnic jucator “
REPORTER : De cat timp practici volei ?
Mihaela Torj : Practic voleiul de 5 ani , dar doar de 3 ani fac de performanță .
REPORTER : Cum de te-ai decis sa practici acest sport ?
Mihaela Torj : Profesoara de educație fizică mi-a propus si pe parcurs m-am indragostit de acest sport
REPORTER : Ce inseamna voleiul pt tine ?
Mihaela Torj : Voleiul pentru mine inseamna totul , e ca serviciul meu de zi cu zi , nu m-as vedea sa nu practic volei , cand joc volei simt cu adevarat ca traiesc .
REPORTER : Povesteste-ne care e cea mai frumoasa experienta a ta ca practicanta a acestui sport .
Mihaela Torj : De-a lungul anilor, am avut parte de multe experiențe frumoase, precum cea de anul trecut cand am iesit vicecampioane națioanale dar nici o senzație nu se poate compara cu cea de acum, fiind campioane .
REPORTER : Ai primit si un premiul special de-a lungul anilor ?
Mihaela Torj : Anul trecut la un turneu din ungaria am primit premiu individual pentru cel mai bun servici si anul acesta la finala nationala am primit premiu pentru cel mai tehnic jucător .
REPORTER : Regreti vreun moment ca te-ai apucat de volei ?
Mihaela Torj : Nu, niciodata nu am regretat, nu regret, si nu voi regreta vreodata.
Mihaela Torj : Deocamdata nu m-am gandit pe viitor dar cu siguranță voi continua.
REPORTER : Acum esti clasa a 8 a , in continuare vei ramane in liceul noastru ?
Mihaela Torj : Nu am un răspuns concret, dar cel mai probabil voi rămâne.
REPORTER : In final , ce sfat le dai celor care ar vrea sa se apuce de sport sau celor care lupta sa obtina titlul pe care l-ati obtinut voi ?
Mihaela Torj : Nu sunt in măsură sa dau sfaturi dar i-aş sugera oricarui copil sa practice acest sport, sunt sigura ca i-ar placea, iar celor care lupta pentru acest titlu le urez mult succes, nu este deloc uşor, dar nici imposibil. Ambiția si strânsa legatura dintre jucatoare cred ca conteaza cel mai mult.
REPORTER : Iti multumim Mihaela , si te felicitam pentru tot ce ai realizat pana acum , iti dorim succes pe mai departe !
Mihaela Torj : Va multumesc frumos !
a consemnat ANDREEA PAŞCA















