Un vis devenit realitate

Cu totii visam sa ne atingem idealurile, iar unii chiar reusesc sa atinga aceste performante, prin munca, disciplina si mai ales seriozitate. De aceste calitati au dat dovada fetele din echipa de minivolei a liceului nostru, care au participat la Turneul final Mini-volei organizat la Botosani.

echipa voleiPrintre echipele participante se numara urmatoarele: CST Constructorul Bucuresti, CSS Tarnaveni, CSS Lugoj, CSS Blaj, CS Provolei Botosani, CS Dinamo Bucuresti, CS Era Sport, CTF Mihai I Bucuresti.

In urma numeroaselor meciuri si a efortului depus, rezultatele au fost urmatoarele: CS Era Sport – CTF Mihai I Bucuresti: 3-1, CS Era Sport – CSS Blaj: 3-1, CS Era Sport – Dinamo Bucuresti: 0-3, CS Era Sport – CS Provolei Botosani: 1-3, CS Era Sport – CSF Constructorul Bucuresti: 1-3. Intr-un final, sportivele liceului nostru au reusit sa obtina locul patru.

Cu aceasta ocazie, dorim sa le felicitam atat pe fete, cat si pe antrenoarea lor, doamna profesoara Ioana Sanislav, beneficiind totodata si de sprijinul doamnei profesoare Rodica Sanislav, care a initiat acest sport in liceul nostru, cu jucatoare recunoscute atat pentru rezultatele impresionante la invatatura, cat si pentru performantele sportive.

CITEŞTE ŞI: SPORT FAN

ANDREEA PAŞCA, MĂDĂLINA MURG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: